Overslaan en naar de inhoud gaan

Spannende strijd in damesklassement, Sjanet Wijnia houdt koppositie vast

Foto's: Lieuwe Bosch en Henk Hempenius

 

Na twee maanden kaatsen is Sjanet Wijnia de leidster van het damesklassement. Met 20 punten voert zij de ranglijst aan en heeft zij een kleine voorsprong op haar naaste concurrentes. Wijnia behaalde tot dusver vijf eerste prijzen, één tweede prijs en drie derde prijzen. Daarnaast werd zij al tweemaal uitgeroepen tot koningin van de partij, waarmee zij haar sterke vorm dit seizoen onderstreept.

De verschillen aan de top zijn echter klein. Jeska Terpstra volgt op slechts één punt afstand. Met negentie punten blijft zij volop in de race voor de koppositie. Terpstra wist vier keer een eerste prijs te behalen en stond daarnaast regelmatig op het podium met drie tweede en één derde prijs.

Ook Senne Idsardi doet nadrukkelijk mee in de strijd om de hoogste plaatsen. Zij verzamelde tot nu toe achttien punten dankzij vijf overwinningen, één tweede prijs en één derde prijs. Vlak daarachter staat Louise Krol met zeventien punten. Opvallend is dat ook Krol al vijf keer als winnares van het veld stapte, waarmee zij tot de meest succesvolle speelsters van het seizoen behoort.

Lisanne Scharringa bezet momenteel de vijfde plaats met 15 punten. Haar drie eerste en drie tweede prijzen tonen aan dat zij eveneens een constant seizoen draait. Daarachter volgt een groep van drie speelsters met ieder 13 punten: Annet de Haan, Noa Elzinga en Iris Veltman. De Haan en Elzinga wisten bovendien al een koningschap op hun naam te schrijven.

In de achtervolgende groep staat Larissa Smink op negen met 11 punten, gevolgd door Anouk Smink en Rixt Wijnia, die beiden op tien punten staan. Roelie Kroondijk en Gerbrich Koster blijven eveneens goed meedraaien met respectievelijk negen en acht punten.

Ook verderop in het tussenklassement zijn de verschillen beperkt. Noëlle Hiddinga en Anna Ennema verzamelden elk zeven punten, terwijl Rixt Blanke op zes punten staat. Daarachter volgen onder anderen Gerde Lycklama à Nijeholt, Ilse Tuinenga, Marrit Zeinstra en Fiera de Vries, die allemaal vijf punten achter hun naam hebben staan.

Met de helft aan wedstrijden op het programma voor dit kaatsseizoen is er in zowel de top als de middenmoot nog van alles mogelijk. Voorlopig heeft Sjanet Wijnia de beste uitgangspositie in handen, maar met Jeska Terpstra, Senne Idsardi en Louise Krol op korte afstand belooft de strijd om de eindzege de komende periode onverminderd spannend te blijven.