Vier kaatsverenigingen in de gemeente Littenseradiel, te weten KF Easterein, KF Onder Ons Easterlittens, KF Jacob Klaver Mantgum en KF Wommels starten in mei met een eigen dorpencompetitie.
De mannen van het JdV-team zijn klaar voor het kaatsseizoen. Jan Dirk de Groot, Karel Nijman en Pier Piersma trainden vanavond in Leeuwarden onder leiding van Hotse Rusticus.
Klik op lees verder en bekijk de beelden.
Witmarsum en St.-Jacobiparochie, twee favorieten voor de Nederlandse titel, sneuvelen in de derde omloop. Heerenveen en Reahűs-Tirns geven de favorieten klop!
In de vierde omloop van het Nederlands kampioenschap de finale van 2009, Minnertsga-Goutum. Goutum nam een solide 5-0 voorsprong. Onder aanvoering van Chris Wassenaar vocht Minnertsga terug tot 5-4. Op 5-4 en 6-4 wist Hylke Bruinsma de kaats niet te passeren.
Opslager Martijn Olijnsma zorgde vanmiddag in Dongjum voor een negatieve primeur. Hij is de eerste kaatser in de heren hoofdklasse die rechtstreeks van het veld is gestuurd.
Na Dongjum en Dronrijp wonnen Chris Wassenaar, Jacob Wassenaar en Marten Feenstra vandaag in Stiens ook de vrije formatie wedstrijd van de heren hoofdklasse wedstrijd.
Na het verzoek van Daniël Iseger om het team Construction7 te komen versterken moest Taeke Triemstra een paar uur nadenken. Zou hij het kaatsteam Meijer verlaten? Hij besloot om op het verzoek van Iseger in te gaan. KNKB TV sprak met Triemstra.
Ee (Froukje Wolter, Sjoukje Visser en Aukje van Kuiken) is in Holwerd Nederlands kampioenschap geworden bij dames. In de finale werd St.-Annaparochie (Rita de Valk, Lisette Wagenaar en Gérieke de Groot/Esther Wagenaar) verslagen. Gérieke de Groot viel uit met een rugblessure.
In St.-Nicolaasga is Harlingen (Polly Kwast, Eddy Sjollema en Johannes Hinrichs) Nederlands kampioen heren 50+ geworden. In de finale werd Berlikum (Sape Nauta, Fedde van der Graaf en Johannes Siegersma) verslagen met 5-2 6-4.
In Tzummarum is Stiens, Nederlands kampioen pupillenjongens geworden. In de finale werd Hommerts verslagen. Mentalcoach Oene Hoekstra was overtuigd van deze overwinning.
Moandei 2 augustus ferskynt in prachtich jeugdboek oer keatsen foar lęzers fan tolve oant hűnderttwa, skreaun troch keatsleafhawwer Ate de Jong! De yllustraasjes yn it boek binne makke troch Geart Gratama.
Omrop Fryslan begon vrijdag 30 juli met de uitzending van het programma PC Kafee. In de Bogt van Gune kwamen diverse gasten bij presentator Geert van Tuinen langs. Fotograaf Henk Bootsma maakte een sfeervolle foto reportage.
De weers- en veldsomstandigheden waren zo slecht op de 157ste PC dat 2e scheidsrechter Peter de Bruin het de wedstrijd stil werd gelegd. Het oponthoud duurde 1 1/2 uur. KNKB TV registreerde de pauze en sprak met hoofdkeurmeester Syds Krap.
De top favorieten Gert-Anne van der Bos, Taeke Triemstra en Daniël Iseger wonnen de memorabele 157ste PC. Tot de finale solide en geconcentreerd. In de finale zware tegenstand van Pieter van Althuis, Gerrit Flisijn en Jacob Klaas Haitsma. KNKB TV sprak na afloop met Gert-Anne, Taeke en Daniël.
Gert-Anne van der Bos, Taeke Triemstra en Daniël Iseger blijven winnen. In Menaldum bonden ze de Gouden Willempartij aan de zege kar. In de finale werden Martijn Olijnsma, Hylke Bruinsma en Chris Wassenaar (ingevallen voor Alle Jan Anema).
Martijn Olijnsma, Hylke Bruinsma en Chris Wassenaar zijn in Kimswerd winnaar geworden van heren hoofdklasse vrije formatie wedstrijd. In de finale werd gewonnen van de formatie van Jan-Dirk de Groot, Karel Nijman en Pier Piersma.
Chris Wassenaar werd in Kimswerd koning van de partij.
foto: Henk Bootsma fotografie
De kaatsvereniging in Hommerts-Jutrijp bestaat nog maar twee jaar. Dit jaar was het pupillenjongens partuur succesvol met de tweede prijs op het NK. Onder leiding van oud PC-koning Coos Veltman bloeit de vereniging. Het afgelopen weekend was heel Hommerts aan het kaatsen tijdens de Ouder/Kind partij.
Wjelsryp met Pieter Sybren Scharringa, Gerrit Scharringa en Jelle Scharringa is in Jellum-Beers winnaar geworden van de 47e Revanche Freule. Bolsward met Peter van Zuiden, Willem Siebe Hilverda en Hen. ...
Linda Terpstra, Sjoukje Visser en een fantastische Afke Hijlkema zijn in Beetgum winnaar geworden van de dames Van Aismapartij. In de fraaie finale werden Margriet Koelmans, Leonie van der Graaf en Harmke Siegersma verslagen.
foto: Afke Hijlkema laat zich niet sturen door scheidsrechter Pieter Dijkstra!
Rutmer van der Meer, Renze Hiemstra en Folkert van der Wei zijn winnaar geworden van de Van Aismapartij 2010. In de finale werd de formatie van Johan van der Meulen, Tjitte Bonnema en Marten Feenstra verslagen.
Het publiek kon genieten van een mooie kaatspartij tussen de parturen Ilse Noorman, Feikje Bouwhuis en Anke Marije Pomstra tegen Lisette Wagenaar, Imke van der Leest en Gérieke de Groot.
Maaike Wind, Sjoukje Visser, Afke Hijlkema hebben met 5-5 en 6-6 de partij in de tweede omloop gewonnen. Het liep niet bij Maaike, Sjoukje en Afke. De eerste omloop ging al niet vlekkeloos voor de drie dames.
De halve finale zal verkaatst worden tussen Maaike Wind, Sjoukje visser en Afke Hijlkema tegen Lisette Wagenaar, Imke van der Leest en Gérieke de Groot.
Maaike Wind, Sjoukje Visser en Afke Hijlkema zijn de glorieuze winnaar van de 34ste Dames PC. In de finale werden Afke Kuipers, Leonie van der Graaf en Fenna Zeinstra met 5-3 en 6-6.
Peins huldigde vrijdagavond de premiewinnaars van de 157ste PC. In het gezellige dorpshuis werd Peinzer opslager Pieter van Althuis met zijn maten Gerrit Flisijn en Jacob-Klaas Haitsma in het zonnetje gezet.
Het Nederlands kaatsteam onder leiding van bondscoach Pieter Tienstra is vanmiddag richting het Spaanse Valencia vertrokken voor het Europees kampioenschap kaatsen. De webredactie van knkb.nl zal de verrichtingen van het Nederlandse team op de voet volgen. Via beeld en geluid wordt u op de hoogte gehouden van de prestaties van de Nederlandse kaats(t)ers.
Gastland Spanje heeft het eerste succes binnen. Bij het onderdeel 'Internationaal spel' wonnen de favorieten in de finale van het verrassende Italië. Nederland werd vierde door in de strijd om de derde plaats te verliezen van België.
Pier Piersma en Michel van der Veen zijn er niet in geslaagd om eremetaal in de wacht te slepen bij het onderdeel 'Muurkaatsen' tijdens het Europees kampioenschap.
Het Nederlandse Llarguesteam is in Valencia derde geworden tijdens het Europees kampioenschap. In de strijd om de derde plaats won de ploeg van coach Pieter Tienstra van Italië.
Op de Oldehovepartij nam Johan van der Meulen afscheid van het kaatspubliek. KNKB TV sprak met de opslager uit Damwald. Henk Bootsma leverde de fraaie foto's.
Engeland werd Europees kampioen bij het muurkaatsen bij de heren. In Nederland beginnen de trainingen en wedstrijden binnenkort weer. De webredactie kwam op Youtube een reportage tegen van een schoolprogramma van muurkaatsen in Engeland.
Kaatsvereniging Bolsward huldigde afgelopen vrijdag de Freule winnaars 2010. Daarnaast werden de premie winnaars van dames PC, 3e prijs winnaars NK junioren en 3e prijs winnaars van de heren PC in het zonnetje gezet.
K.c De Boer huldigde vrijdagavond haar twee Nederlands kampioenen. De Meisjes en Jongenspupillen stonden dit jaar op de hoogste trede van het ereschavot.
Theunis Piersma was donderdag 25 november 2010 voor het laatst in functie als voorzitter van de KNKB. De redactie van KNKB.TV volgde Piersma tijdens de vergadering en sprak met hem.
Op 26 juni werd Wommels met Hedwich de Boer, Martzen Deinum en Sjanet Wijnia Nederlands kampioen pupillemmeisjes. Vrijdag 3 december was de huldiging van dit partuur.
Op 26 juni werd Wommels met Hedwich de Boer, Martzen Deinum en Sjanet Wijnia Nederlands kampioen pupillemmeisjes. Vrijdag 3 december was de huldiging van dit partuur.