|
|  | | » Home » Home » Nieuws | | Hedwich Stienstra en Sander Hageman winnen Pearke Teatstitel | Uitgegeven: 22 Juni 2010 21:00
| Voor de vierde maal organiseerde keatsferiening Jacob Klaver Mantgum, samen met de Mantgumer Tennisclub, het open kampioenschap Pearke Teatsen van Littenseradiel.
Er wordt geteatst als tweetal (man + vrouw).
|  | | Op 20 juni s’morgens om 10 uur werd er begonnen aan de vierde aflevering van het Teatsspektakel.
37 tweetallen hadden zich ingeschreven, er werd gespeeld met een verliezersronde.
Om 16.25 uur viel de laatste slag toen in de verliezersronde de plaatselijke favorieten Baukje Stienstra en Johannes de Jong in een spannende partij op 5-4 en 6-6 wisten te winnen van Alinda Miedema en Hendrik Jan Finnema. De derde prijs werd behaald door Wytske Cnossen en Johan Jilderda.
In de winnaarsronde teatsten Seriette Strikwerda en Bote Strikwerda op de vierde lijst tegen Esther Hoitinga en Tsjipke Okkema, de winnaars van de afgelopen 2 jaar. Het werd een spannende partij met vaak flitsend en fraai tussenspel. Er werd ook fel geteatst met als inzet een staand nummer op de vijfde lijst en dat betekende een finale plaats. Op de stand 5-5 en 6-4 wist Seriette in een trik trak de kaats voorbij de kaats te slaan. In de halve finale verloren Margriet Bakker en Simon Zijlstra op 3-5 en 2-6 van Hedwich Stienstra en Sander Hageman.
De finale werd dus gespeeld tussen de parturen van Seriette en Bote en Hedwich en Sander.
Het werd weer een mooie partij met tactische en technische hoogstandjes.
Op 5-3 en 6-2 sloeg Sander op fraaie wijze de kaats voorbij en ging de winst naar zijn partuur.
Zij mogen zich in ieder een jaar lang de teats kampioenen van Littenseradiel noemen.
Wedstrijdleider Anne Muller hield het tempo goed in de wedstrijd, met medewerking van welwillende, sportieve teatsers, die geen scheidsrechter nodig hebben.
De dag werd in de Wjukken op passende wijze afgesloten onder begeleiding van muziek verzorgd door Jelle Bosje.
1e prijs Hedwich Stienstra Sneek en Sander Hageman Mantgum
2e prijs Seriette Strikwerda Spannum en Bote Strikwerda Spannum
3e prijs Margriet Bakker Winsum en Simon Zijlstra Easterlittens
4e prijs Astrid Schots Boazum en Kees Merkus Boazum
4e prijs Esther Hoitinga Wommels en Tsjipke Okkema Wommels
Verliezersronde:
1e prijs Baukje Stienstra Mantgum en Johannes de Jong Mantgum
2e prijs Alinda Miedema Hilaard en Hendrik Jan Finnema Warga
3e prijs Wytske Cnossen Boazum en Johan Jilderda Boazum
|
|
terug
|
|
| |
|
|  |
| | | Bondsnieuws
| | NOC*NSF en Olympisch Stadion lanceren lespakket ‘London 2012’
|  | De Olympische Spelen onder de aandacht in het basis-onderwijs
Lees verder  |
|
| | |
|
|
|